لوگو شاهین پرواز
  • 61449154.jpg 61449154.jpg

ارائه ٦٧٦ درخواست پرواز به عتبات برای ایام اربعین از فرودگاه امام (ره)

جلسه هماهنگی پروازهای اربعین با حضور جمعی از مدیران شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره)، نمایندگان نهادها، فرماندهان ارگان های نظامی و انتظامی و روسای ایستگاه های شرکت های هواپیمایی مستقر در فرودگاه امام (ره) برگزار شد

۱۶ مهر ۱۳۹۸

حسن خوشخو معاون بهره برداری فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در جلسه هماهنگی پروازهای اربعین اظهار داشت میزبانی از زائران عتبات یک افتخار برای مجموعه شهر فرودگاهی محسوب می شود و از همین رو برنامه ریزی ها برای خدمت رسانی شایسته به این عزیزان انجام شده است.

وی ادامه داد هماهنگی های لازم نیز برای خدمت رسانی هرچه بهتر به زائران در ایام اربعین حسینی میان تمام ارگان ها و نهادهای مستقر در فرودگاه امام (ره) صورت گرفته و همه بخش های این فرودگاه آماده ارائه خدمات به پروازهای اربعین هستند.

خوشخو افزود بر اساس تعامل صورت گرفته با ارگان های نظامی و انتظامی مستقر در فرودگاه امام (ره) مقرر شد تا با اختصاص گیت های ویژه برای پذیرش زائران اربعین، زمان ایستایی زائر برای بازرسی و کنترل گذرنامه به کمترین میزان ممکن برسد.

در ادامه جلسه فاروق علیخانی مدیرکل عملیات فرودگاهی شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) با اشاره به افزایش درخواست های پرواز به عتبات در ایام اربعین حسینی گفت : تا چهاردهم مهرماه ٦٧٦ درخواست پرواز به دو مقصد نجف و بغداد از سوی شرکت های هواپیمایی به فرودگاه امام (ره) واصل شده که در مقایسه با سال گذشته ١٤ درصد رشد را نشان می دهد.

علیخانی افزود با بهره برداری از ترمینال سلام و افزایش ظرفیت اعزام و پذیرش مسافر در شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) آماده هستیم تا به هر میزان که شرکت های هواپیمایی درخواست پرواز به عتبات را داشته باشند، تسهیلات فرودگاهی در اختیار آن ها قرار دهیم.

سرهنگ پاسدار وحید مهدی پور فرمانده یگان حفاظت هواپیمایی فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) نیز در این جلسه اظهار داشت موکب ویژه اربعین برای اجرای برنامه های فرهنگی و مذهبی و ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در سالن بوردینگ ترمینال یک فرودگاه برپا شده و از هفدهم مهرماه و همزمان با آغاز عملیات پروازهای اربعین، آماده خدمت رسانی به زائران خواهد بود.

احمدرضا بیاتی مدیرکل برنامه ریزی و ساماندهی امور شهری شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) در ادامه جلسه گفت : پروژه هوشمند سازی پارکینگ ها برای عملیات پروازهای اربعین در دستور کار قرار دارد و تاکسیرانی شهر فرودگاهی نیز با تمام ناوگان برای خدمت رسانی به زائران آماده است.

گفتنی است، عملیات پروازهای اربعین از شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) از ١٧ مهرماه آغاز میشود و تا ١١ آبان ماه ادامه خواهد داشت.

٦٧٦ درخواست پرواز به عتبات برای ایام اربعین

کن نیوز

https://www.cannews.aero/بخش-فرودگاه-امام-خمینی-ره-128/19233-ارائه-درخواست-پرواز-به-عتبات-برای-ایام-اربعین-از-فرودگاه-امام-ره