لوگو شاهین پرواز
  • 2 (3).jpg 2 (3).jpg

بزرگترين سازندگان هواپيماي آمريكايي و اروپايي در تهران

مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري از حضور بزرگترين سازندگان هواپيماي آمريكايي و اروپايي به كشور در روزهاي چهارم و پنجمن بهمن ماه خبرداد.

3 بهمن ماه

به گزارش روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري، رضا جعفرزاده اظهارداشت: صنعت حمل و نقل هوايي از جمله صنايعي محسوب مي شود كه در طول بيش از سه دهه همواره در معرض سنگين ترين تحريم ها قرار داشته است.

وي افزود: جمهوري اسلامي ايران از يكسو در منطقه خاورميانه كه داراي بالاترين رشد در حمل و نقل هوايي برخوردار بوده، قرار دارد و از سوي ديگر بين دو قطب مهم حمل و نقل جهان يعني آسيا- اقيانوسيه با حدود 25% و اروپا با 27% سهم جهاني، قرار گرفته است و از اين لحاظ از موقعيت مناسبي در خصوص جذب و سرويس دهي به پروازهاي عبوري، كوتاه شدن مسير، امنيت هوايي و تبديل شدن به نقطه ارتباطي بين شرق و غرب برخوردار بوده و داراي بازار مناسبي براي ورود سرمايه گذاري خارجي است.

جعفرزاده با بيان اينكه رفع تحريم ها راه را براي ورود سازندگان كلان هواپيماي جهان به بازار ايران باز كرده است، خاطرنشان كرد: به طور حتم با اجرايي شدن برنامه جامع اقدام مشترك(برجام) و افول تحريم هاي صنعت حمل و نقل هوايي عرصه براي گسترش و توسعه كمي و كيفي فعاليت شركتهاي هواپيمايي فراهم شده و مي توان با بهره گيري از ظرفيت ها و پتانسيل پيش روي به رشد چشمگيري در صنعت دست يابيم.

وي با بيان اينكه با رفع محدوديت هاي حضور شركت هاي سازنده هواپيما اروپايي و امريكايي، چشم انداز اميدوار كننده اي براي توسعه روابط با كشورها در زمينه گردشگري فراهم شده است، افزود: برهمين اساس طي روزهاي چهارم الي پنجم بهمن ماه جاري نخستين نشست بزرگ بين المللي هوانوردي ايران پس از 35 سال با حضور حدود 200تن از صاحبان صنايع هوايي، كارشناسان و روساي شركت هاي هوانوردي سراسر جهان تشكيل و چگونگي ورود به بازار ايران مورد بررسي قرار خواهد گرفت.

مدير روابط عمومي سازمان هواپيمايي كشوري ادامه داد: اين رويداد تحت عنوان اجلاس "هوانوردي ايران 2016" كه اولين اجلاس بين‌المللي در آستانه رفع تحريم‌هاست با همكاري مركز هوانوردي آسيا- پاسفيك(كاپا) برنامه ريزي شده است و زمينه ساز تعامل صنعت بين المللي هوانوردي با جمهوري اسلامي ايران براي نوسازي و توسعه صنعت به عنوان عالي ترين ابزار توسعه اقتصادي كشور خواهد بود.

بزرگترين سازندگان هواپيما

http://www.cao.ir/

www.shahinparvaz.com