لوگو شاهین پرواز

توافق اولیه «هما» با یک بانک آلمانی

برای تامین منابع مالی خرید ایرباس؛ مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه قرارداد خرید 118 فروند ایرباس و 20 فروند ای.تی.آر-72 نهایی و تا پایان سال 2016 میلادی هشت فروند تحویل گرفته می شود، از توافق اولیه با یک بانک آلمانی برای تامین مالی خرید این هواپیماها خبر داد.

1395/02/21

برای تامین منابع مالی خرید ایرباس؛

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه قرارداد خرید 118 فروند ایرباس و 20 فروند ای.تی.آر-72 نهایی و تا پایان سال 2016 میلادی هشت فروند تحویل گرفته می شود، از توافق اولیه با یک بانک آلمانی برای تامین مالی خرید این هواپیماها خبر داد.

فرهاد پرورش افزود: طبق جدول برنامه ریزی، در سال 2017 نیز شرکت هما 14 فروند از ایرباس و ای.تی.آر تحویل می گیرد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، وی گفت: «ایران ایر» تلاش می کند با رفع موانع تامین مالی خرید این هواپیماها در سال جاری میلادی، پنج فروند از ایرباس و سه فروند ای.تی.آر-72 را تحویل بگیرد.

پرورش یادآورشد: برای تامین منابع مالی از محل فایناس خارجی تلاش های زیادی انجام می شود به طوری که شرکت ایرباس با چند بانک فرانسوی و آلمانی وارد مذاکره شده اند.

این مقام مسئول ادامه داد: علاوه بر فرانسوی ها، «ایران ایر» نیز به طور مستقیم وارد مذاکره با برخی از بانک های خارجی شده تا در صورت فراهم شدن شرایط مناسب، تسهیلات این هواپیماها را در مدت 10 ، 12، 15 و 18 سال بازپرداخت کنیم.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران افزود: با تلاش های انجام شده، اکنون با یک بانک آلمانی برای تامین مالی خرید 118 فروند ایرباس و 20 فروند ای.تی.آر توافق اولیه انجام شده است.

پرورش گفت: با توجه به بالا بودن حجم این قراردادها، با استفاده از وکلای داخلی و حقوقدانان می خواهیم همه زوایای این قرارداد را از نظر حقوقی، مالی، فایناس، فنی، عملیاتی، آموزشی و پشتیبانی های مورد نیاز مورد بررسی کنیم؛ بنابراین زمان آن طولانی می شود.

وی تاکید کرد: با این حال قرارداد نهایی خرید این هواپیماها روند طبیعی خود را طی می کنند و امیدواریم که در یک تا دو ماه آینده قرارداد خرید ایرباس و ای.تی.آر-72 نهایی شود.

پیش قرارداد خرید 118 فرود ایرباس در سفر بهمن ماه سال گذشته رئیس جمهوری اسلامی ایران به فرانسه به امضا رسید.

«آلن ویدالیس» وزیر حمل و نقل فرانسه اوایل اردیبهشت ماه امسال در سفر به ایران درباره آخرین وضعیت رفع موانع فروش هواپیماهای ایرباس گفت: در این زمینه مذاکراتی بین دو طرف انجام شد؛ انعقاد قرارداد این پروژه در مراحل نهایی قرار دارد و تا چند هفته آینده نیز نهایی می‌شود.

وی درباره اینکه آیا فروش این هواپیماها نیازمند مجوز دولت آمریکا است یا خیر گفته بود: بیش از 10 درصد تجهیزات ایرباس آمریکایی است بنابراین به مجوز آمریکا برای انعقاد قرارداد نهایی نیاز داریم، در این زمینه مذاکرات خود را آغاز کردیم و به پیشرفت‌های زیادی دست یافتیم.

توافق اولیه «هما» با یک بانک آلمانی

www.shahinparvaz.com