لوگو شاهین پرواز
نام هتل درجه هتل خدمات هتل
هر نفر در اتاق دوتخته هر نفر در اتاق یک تخته 6 تا 12 سال با تخت 2 تا 6 سال بدون تخت موقعیت توضیحات

نام تور برنامه ریزی شده

تور یک روزه کاشان گردی

نوع تور

هنر و فرهنگ شهر و خرید طبیعت گردی

مدت اقامت

1 روز

مناسب برای

خانواده همراه با کودکان زوج ها افراد مجرد جوانان متخصصان

هزینه

اقتصادی

خدمات

صبحانه نهار بیمه مسافرتی میان وعده راهنمای محلی گشت طبیعی

سطح سختی

آسان

حمل و نقل

اتوبوس

ملزومات مورد نیاز

کفش مخصوص راه پیمایی مدارک شناسایی عینک آفتابی زیرانداز سبک بشقاب، قاشق، کارد کوله پشتی

نوع بلیط

بلیط رفت و برگشت

خط زمینی

اتوبوس

شروع قیمت ها از

تومان

کشور مقصد

ایران

درباره سفر


کاشان یکی از مهمترین شهرهای استان اصفهان است که در ارتفاع 1600 متری از سطح دریا، 240 کیلومتری جنوب تهران و 220 کیلومتری شمال اصفهان و در میان کوه‎های کرکس و کویر مرکزی ایران واقع شده‎است، جایی که از لحاظ پوشش گیاهی بیشتر فقیر است و در آن بوته‎ها و درخچه‎ها کم و بیش یافت می‎شوند کاشان از طریق بزرگراه و راه آهن با تهران و اصفهان در ارتباط است. کاشان افزون بر فرش های مشهور و زبانزد جهانیان، ابریشم و کاشی معروفی هم دارد. این شهر بزرگ و زیبا در جاده کاشان –قمودرحاشیهغربیکویرقرارگرفتهاست. اینشهرازدیر باز به خاطر منسوجات چرمی، سرامیک، ظروف مسی، گلاب و باغ های پرگل قمصر زبانزد بوده است. این شهر با سابقه 7000 ساله اش از مهمترین مراکز باستان شناسی محسوب می شود.

وجه تسمیه کاشان :

در مورد ریشه نام شهر کاشان مانند بسیاری از نام‌های دیگر اختلاف نظر وجود دارد. گروهی کاشان را برگرفته از “کی آشیان” به معنای جایگاه حاکمان می دانند و گروهش دیگر لغت کاشان را به معنی خانه‌های تابستانی که با چوب و نی ساخته می‌شوند، دانسته‌اند. بر اساس نظر دیگری کاشان تحریف شده “کاسیان” و به معنای محل اسکان اقوام کاسی بوده است. در گفته‌های دیگر ساخت کاشی مرغوب در این منطقه را دلیل نام گذاری شهر به نام کاشیان می دانند که به کاشان تحریف شده است

زبان مردم کاشان :

مردم کاشان به لهجه کاشانی از زبان فارسی تکلم می‌کنند، این لهجه مانند بسیاری از لهجه‌های فارسی دارای ویژگی‌های آوایی‌ای است که برخی از آنها خاص این منطقه‌ است. این ویژگی‌ها در لهجه کاشانی به‌طور عمده حاصل عملکرد فرایندهایی مانند هماهنگی مصوت‌ها، همگونی صامت‌ها، حذف‌ها و غیره ‌است که هرچند بعضی از آنها در سایر گونه‌های فارسی نیز قابل مشاهده‌ است، نوع و میزان وقوع آنها، لهجهٔکاشانیرا از سایر لهجه‌های فارسی به نوعی متمایز کرده‌ است.

اطلاعات حرکت


حرکت از درب آژانس شاهین پرواز واقع در خیابان عباس آباد مابین اندیشه و سهروردی پلاک 79 راس ساعت 5.00 روز پنجشنبه 03/01/96 و برنامه برگشت همان روز حدوداً ساعت 23.00درب آژانس شاهین پرواز خواهد بود.

لطفا20دقیقه قبل از حرکت در محل حضور داشته باشید.

برنامه سفر


حرکت روز جمعه از تهران ساعت 5 صبح، حکت به سمت اتوبان قم ،صرف صبحانه در رستوران ارشیا تا ساعت 8، ادامه حرکت به سمت کاشان ، حدود ساعت 10:30به کاشان می رسیم و شروع به بازدید از مسجد آقابزرگ کاشان _خانه بروجردی ها کاشان _ خانه طباطبائی _خانه عباسیان کاشان _ خواهیم کرد تا ساعت حدود 14واسه نهار میریمرستوران بعد از نهار و استراحت وبازدید از بازار سنتی کاشان _ تپه سیلک کاشان _ باغ فین و حمام فین کاشانحدود ساعت 18حرکت می کنیم به سمت تهران

خلاصه آیتنری:تهران- اتوبان قم- صرف صبحانه –قم- کاشان _ابوزید آباد _ ناهار- اویی - بازگشت به سمت تهران


بیمه مسئولیت مدنی – راهنما حرفه ای – وسیله نقلیه توریستی_ پذیرایی

: Air Line