سفر به رم با تور ایتالیا

گردش در شهری که سرشار از نمادهای باستان‌شناسی، و پر از وفاداری به مسیحیت و آثار مرتبط با آن است، سخت به نظر میرسد. شهر رم ایتالیا، در تاریخ چندهزار ساله‌ی خود تاثیر عظیمی در تمدّن جهان داشته واز پس این هزارن سال، آثاری چون کاخ‌های سلطنتی، قصرهای مجلل، کلیساهای زیبا، مجسمه‌های آراسته شده و سایر آثار ارزشمندی که رم همواره میراث‌دار آنها در طول تاریخ بوده است. باهم به مرور برخی از جاذبه‌های گردشگری که در سفر به رم ایتالیا می‌توان دید، میپردازیم:

جاذبه‌های گردشگری در سفر به رم ایتالیا

کولوسئوم (طاق کنستانتین) در رم ایتالیا

بزرگترین و معروفترین آمفی‌تئاتر روم باستان در رم ایتالیاست. همانطور که ایفل در پاریس نماد و هویت پاریس فرانسه بحساب می‌آید، کولوسئوم نیز نماد و هویت رم ایتالیا و بزرگترین اثر باقیمانده از دوران روم است. وسپاسیان در سال 72 میلادی ساخت این سازه در رم ایتالیا را آغاز کرد و در سال 80، فرزند وی عملیات آن را به پایان برد. مردمان بیشماری از سراسر جهان مشتاق دیدن این اثر در سفر به رم ایتالیا هستند.

مجمع عمومی روم باستان در رم ایتالیا

درّه‌ی کوچکی بین دو تپه در رم ایتالیا، محل قرارگیری دیوانخانه و محکمه‌ی روم باستان است. جایی که برای سال‌ها قلب تپنده‌ی روم باستان بوده و باقیمانده‌ی آن در رم ایتالیا میزبان چشم مردمانی‌ست که از سراسر جهان به این نقطه می‌آیند تا آثار بجا مانده از هزاره‌های گذشته را در این شهر مشاهده کنند.

موزه‌های شهر واتیکان در رم ایتلیا

در سفر به رم ایتالیا، باید قدر هر ثانیه‌تان را بدانید و از آن استفاده کنید، چرا که مکان‌های زیادی در این شهر برای بازدید و لذت بردن وجود دارند که از مهم‌ترین و اصلی‌ترین آنها موزه‌ی واتیکان در رم ایتالیاست. واتیکان، کوچکترین ایالت مستقل در جهان است که مساحت آن حتی به نیم کیلومتر مربع هم نمی‌رسد. موزه واتیکان، که در شهر واتیکان قرار دارد و توسط پاپ ژولیوس دوم در قرن ششم بنا شده، آثار زیادی برای به رخ کشیدن زیبایی خود دارد. در صورت داشتن زمان کافی در هنگام رفتن به واتیکان، مکان‌های دیگر توریستی در واتیکان رم را از دست ندهید.

آبنمای تروی در رم ایتالیا

فواره و حوضچه‌ی تروی به تنهایی دلیل شکل‌گیری بسیاری از تورهای سفر به رم ایتالیا بوده. آبنمایی که توسط نیکولا سالوی شروع و توسط پیترو براچی تمام شد. زیبایی آبنمای یاد شده در رم ایتالیا آنچنان است که در فیلم‌های بسیاری از جمله فیلم‌های فدریکو فلینی نیز از آن استفاده شده.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

نظرات کاربران