جاذبه های تور گرجستان

باغ گیاه‌شناسی ملی در تفلیس گرجستان

بیش از چهل و پنج هزار گونه‌ی مختلف گیاهی در این باغ گرجستان وجود دارد. باغی نزدیک قلعه‌ی ناریتالا در تفلیس گرجستان که حدود 161هکتار گستره‌ی آن است. در این باغ گیاهان مختلفی از کاوکاوس گرجستان، چین، هیمالیا، ژاپن، آمریکای شمالی، ترکیه، سیبری و مدیترانه وجود دارد. احتمالا تاریخ ساخت اینجاذبه گردشگری در گرجستان به بیش از 3 قرن پیش بازمی‌گردد. رودخانه‌ی Tsavkisistskali از میانه‌ی این باغ زیبا در تفلیس گرجستان عبور میکند و پل‌های متعددی برای برقراری ارتباط، برروی این رود زیبا ساخته شده است.

قلعه‌ی سلطنتی آنشیسخاتی در تفلیس گرجستان

از جاذبه‌های گردشگری در گرجستان و شهر تفلیس این قلعه‌ی قدیمی و بسیار زیباست. بنابر تاریخچه گرجستان، این قلعه نزدیک به هزار و پانصد سال عمر دارد و ساخت آن به قرن ششم میلادی بازمی‌گردد. البته دیوارهای این قلعه‌ی قدیمی گرجستان در قرن‌های 15 تا هفدهم میلادی، به علت جنگ‌های این کشور با ترک‌ها و ایرانیان، بارها تخریب و بازسازی شد. بازدید از این قلعه و معماری یگانه و چشم‌نواز آن را در برنامه‌ی خود قرار دهید.

مجسمه‌ی Kartlis Deda در تفلیس گرجستان

در تفلیس شاهد مجسمه‌ای در مورد اهمیت بزرگترین زن تاریخ گرجستان خواهید بود. مجسمه‌ای آلومینیومی از مادر گرجستان با شمشیری در یک دست، وجام شرابی در دست دیگر که در حدود 20 متر ارتفاع دارد. محلی‌ها معتقدند که وی مادری مهربان برای گرجستان است که با صمیمیت از مهمانان این سرزمین پذیرایی می‌کند، و باسرسختی در مقابل دشمنان ایستادگی.

کافه‌های OutDoor در گرجستان

یکی از جذاب‌ترین مراکز در گرجستان، که در شهر تفلیس نیز به وفور یافت می‌شوند کافه‌هایی هستند که میز و صندلی خود را در پیاده رو و خارج از مغازه می‌گذارند و برای افراد علاقه‌مند به کافه، مراکز جذابی بشمار می‌روند.

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

نظرات کاربران