لوگو شاهین پرواز
  • 96-12-c23-25.jpg 96-12-c23-25.jpg
  • 152490768233174800.jpg 152490768233174800.jpg

پیگیری سقوط هواپمایی آسمان

مدیر کل بررسی سوانح هوایی از آماده شدن گزارش بررسی سانحه هوپیمای ای تی آر شرکت آسمان تا چند روز آینده خبر داد.

مدیر کل بررسی سوانح هوایی از آماده شدن گزارش بررسی سانحه هوپیمای ای تی آر شرکت آسمان تا چند روز آینده خبر داد.

اعلام گزارش نهایی سانحه هواپیمای آسمان حسن رضایی فر در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صداوسیما با اعلام این خبر افزود: بعد از ارسال جعبه سیاه هواپیما به کشور فرانسه و دریافت اطلاعات، تیم های ۱۱ گانه بررسی سانحه در کشور بر روی اطلاعات کار کارشناسی و گزارش تخصصی شان را اعلام کردند.

وی در خصوص تاثیرات پیشگیرانه گزارش بررسی سانحه ادامه داد: در این گزارش جامع کلیه جوانب از هواشناسی گرفته تا عملیات شرکت و مقررات هوایی لحاظ شده است و پیشنهادات اصلاحی به شرکت هواپیمایی، سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت فرودگاه ها و شرکت سازنده ارسال خواهد شد.

مدیر کل بررسی سوانح هوایی با خودداری از بیان جزئیات گزارش تاکید کرد: علت سانحه شامل زنجیره ای از اتفاقات هست که هر کدام سهمی دارند که سهم بیشتر به عنوان عوامل اصلی قید می شود اما در حال حاضر نمی توان جزییات گزارش را اعلام کرد.

وی در خصوص زمان نتیجه گیری نهایی گزارش اظهار داشت: برای نتیجه گیری نهایی به اطلاعات کارخانه ای تی آر نیاز داشتیم و به همین منظور تیم فرانسوی امشب وارد تهران می شود و ۲ روز با آنها جلسه خواهیم داشت.

مدیر کل بررسی سوانح هوایی ادامه داد: گزارش بررسی سانحه هوپیمای ای تی آر شرکت آسمان تا چند روز آینده این هفته آماده می شود و علاوه بر نهادهای داخلی شرکت ای تی آر فرانسه هم فرصت دارند تا نقطه نظراتشان را اعلام کنند تا بعد از تکمیل گزارش به مراجع بین المللی و ایکائو ارسال شود