لوگو شاهین پرواز
  • jahromib.jpg jahromib.jpg

افتتاح طرح توسعه ترمینال فرودگاه نوشهر با حضور وزیر جوان

طرح بهسازی و توسعه ترمینال مسافربری فرودگاه نوشهر با اعتبار ۳ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به بهره برداری رسید.

۱۰ شهریور ۱۳۹۸

محمدجواد آذری جهری در جلسه اقتصاد مقاومتی مازندران که در سالن بندر نوشهر برگزار شد، با تاکید بر ضرورت توسعه زیرساخت های گردشگری شمال گفت: مازندران قطب گردشگری است و توسعه زیرساخت های گردشگری در این استان و مخصوصا شمال ضرورت دارد.

وی در ادامه افزود: یکی از راه های جذب گردشگر فراهم کردن زیر ساخت های حمل و نقل و مسائل مربوط به جا به جایی مسافر است که می تواند به بحث اشتغال و افزایش درآمد مردم کمک کند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات بیان کرد: در شرایطی که جاده های استان مازندران در تعطیلات و پیک زمانی با ترافیک سنگیی رو به رو است، استفاده از حمل و نقل هوایی یکی از راه های جذب گردشگران شهرهای جنوبی کشور به شمار می رود.

جهرمی در خصوص توسعه فرودگاه نوشهر عنوان کرد: سالن مسافربری فرودگاه نوشهر که امروز انجام شد این فرودگاه را تبدیل به یکی از فرودگاه های کلاس خوب کشور کرده و باید در ستاد اقتصاد مقاومتی تصمیمی گرفته شود که 6 پرواز هفتگی این فرودگاه افزایش یابد.

همچنین سعدالله وطن خواه مدیرکل فردوگاههای استان مازندران درباره این پروژه با بیان اینکه توسعه زیرساخت های گردشگری در اولویت دولت بوده است، اظهار کرد: در این راستا دو برنامه توسعه ای برای فرودگاه نوشهر در نظر گرفته شد که توسعه ترمینال ساختمان فرودگاه نوشهر به مساحت 1500 مترمربع و همچنین توسعه ساختمان اداری فرودگاه به مساحت 150 مترمربع از جمله این دو برنامه بود که اجرایی شد.

وی با اشاره به ‌افتتاح فاز دوم ساختمان ایمنی زمینی، استخر آب و ساختمان های جنبی فرودگاه به اعتبار ۶ میلیارد ریال گفت: سالانه 900 پرواز و 70 هزار مسافر در فرودگاه نوشهر جابجا می شوند که امید است با توسعه فرودگاه نوشهر این میزان افزایش یابد‌.

مدیر کل فرودگاه‌های مازندران ادامه داد: ‌در مجموع در فرودگاه های این استان سالانه 6100 پرواز نشست و برخاست می کنند و 570 هزار مسافر جابجا می شوند.

‌توسعه فرودگاه های شهرهای شمالی از اولویت ها است

سعید اکبری عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه های کشور و راهبر عملیات هوانوردی در حاشیه افتتاح توسعه و بهسازی سالن ترمینال مسافربری فرودگاه نوشهر با بیان اینکه توسعه فرودگاه‌های شهرهای شمالی به دلیل توریستی بودن از اولویت ها است، اظهار کرد: ‌با توجه به بحث گردشگری و توجه ویژه به زیرساخت های توسعه گردشگری توسعه فرودگاههای شمال در اولویت شرکت فرودگاههای کشور قرار دارد.

وی افزود: ‌تمام توان شرکت فرودگاه های کشور بر این است تا بتوان فرودگاه های نوشهر و رامسر را به سطح ایده آل رساند تا ضمن افزایش تعداد پروازها هواپیماهای سنگین نیز بتوانند در این دو فرودگاه به زمین بنشینند.

عضو هیات مدیره شرکت فرودگاه های کشور و راهبر عملیات هوانوردی تاکید کرد: بنابر آنچه سهم شرکت فرودگاه ها و ناوبری ایران در رابطه با توسعه فیزیکی و شرایط ایده آل در فرودگاهها است، انجام می دهد تا شرکت ها بتوانند با برنامه ریزی مطلوب و استفاده از هواپیماهای مناسب در خدمت مردم باشند.

منبع: شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور

افتتاح طرح توسعه ترمینال فرودگاه نوشهر

شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور

شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور