لوگو شاهین پرواز
 • 15_st_petersburg_evening_building_light_lights_city_25474_1920x1080.jpg 15_st_petersburg_evening_building_light_lights_city_25474_1920x1080.jpg
 • 391.jpg 391.jpg
 • 678.jpg 678.jpg
 • aug27_destination_immersion_in_st_petersburg_russia.jpg aug27_destination_immersion_in_st_petersburg_russia.jpg
 • Hermitage.Museum.original.2061.jpg Hermitage.Museum.original.2061.jpg
 • Hermitage-Museum-in-Winter-Palace-in-St.-Petersburg.jpg Hermitage-Museum-in-Winter-Palace-in-St.-Petersburg.jpg
 • panoramic-views-of-st-petersburg.jpg panoramic-views-of-st-petersburg.jpg
 • saint_petersburg_russia-replica_raphael_loggias_hermitage_museum.jpg saint_petersburg_russia-replica_raphael_loggias_hermitage_museum.jpg
 • saint-petersburg-1.jpg saint-petersburg-1.jpg
 • saint-petersburg-5.jpg saint-petersburg-5.jpg
 • saint-petersburg-at-night-from-above-russia-1.jpg saint-petersburg-at-night-from-above-russia-1.jpg
 • saint-petersburg-at-night-from-above-russia-16.jpg saint-petersburg-at-night-from-above-russia-16.jpg
 • st-petersburg-city-at-night.jpg st-petersburg-city-at-night.jpg
 • st-petersburg-russia.jpg st-petersburg-russia.jpg
 • St-Petersburg-Winter-_-Snowy-Scene-1.jpg St-Petersburg-Winter-_-Snowy-Scene-1.jpg
 • winter-st-petersburg-8.jpg winter-st-petersburg-8.jpg
 • куда_пойти.jpg куда_пойти.jpg

سن پترزبورگ، روسیه

شهر ساحلی سن پترزبورگ ، ملقب به ونیز شمالی ( اشاره به کانال ها، رودها و ساحل آن ) ، دومین شهر بزرگ روسیه پس از مسکو می باشد.

سن پترزبورگ رویداد های نزدیک

سن پترزبورگ | Saint Petersburg

شهر سن پترزبورگ در بخش شرقی روسیه واقع شده و سواحل دریای زیبای بالتیک ( Baltic Sea ) در آن قابل رویت است. این شهر که به واقع یکی از زیباترین شهر های جهان به شمار می رود، تمامی عناصر تجربه ی یک سفر توریستی و گردشگری به یاد ماندنی را شامل است. از جمله هنر بالا ، معماری خاص ، شب های زنده ی شهر ، تاریخ غنی و فرهنگ خوب، سنتی و رسمی است که شامل هنرهای بصری، موسیقی و ادبیات نیز می باشد. این شهر که خانه ی بزرگ هنر و اپرا می باشد، در فصل زمستان قالباً بصورت سفید پوش می شود و نمای خاص و جالبی را در شب ها به گردشگران نشان می دهد. این شهر شامل بناهای تاریخی جذاب و یکی از بزرگترین موزه های دنیا به نام موزه ارمیتاژ است اما صرفاً به یک موزه ختم نمی شود بلکه تعددی موزه ها در این شهر دیده می شود. این شهر در سال 1703 توسط پتر بزرگ ساخته شد و به همین دلیل این اسم را بر آن نهادند که به معنای " شهر پتر کبیر " است.

موزه ارمیتاژ | Hermitage Museum

موزه ی ارمیتاژ ، یکی از بزرگترین و پر قدمت ترین موزه های دنیا است که از پر بازدیدترین نقاط گردشگری در سن پترزبورگ محسوب می شود. که در سال 1754 توسط کاترین بزرگ ( Catherine The Great ) تأسیس و از سال 1852 یعنی اواسط قرن 19ام میلادی درب های آن جهت بازدید عموم گشوده شد. این موزه یک نقطه مهم برای بازدید ، به خصوص برای بازدیدکنندگانی که بار اول در این شهر هستند ، توصیه می شود. در این موزه بیش از 3 میلیون شیئ تاریخی از جمله اثر نقاشی نقاشان مشهور ، مجسمه ها ، اشیاء تاریخی و گنجینه های باستانی و دیگر موارد خاص به نمایش گذاشته شده اند. گفته شده است اگر از هر شیئ در این موزه به مدت یک دقیقه بازدید شود ، حدوداً یازده سال بازدید ازین موزه بطول می انجامد. به همین دلیل استفاده از یک راهنما حهت بازدید ازین موزه توصیه می شود تا از اشیاء و آثار مهمتر در زمان مناسب بازدید شود. در این موزه بخش هایی جهت نشان دادن کشور های با تمدن نیز در نطر گرفته شده که ایران ، یونان ، مصر و چندین کشور دیگر در آن جای دارند.

کاخ زمستانه | The Winter Palace

کاخ زمستانه مشهور ترین بنای سن پترزبورگ خطاب می شود. این بنا که نمایانگر 3 قرن تاریخ روسیه است، این بنا که در سال 1703 ساخته شد، در ابتدا یک خانه ی چوبی به سبک هلندی بوده و در سال 1711 به شکل یک بنای سنگی درآمد، که بازمانده های آن بنا بخش تئاتر ارمیتاژ را تشکیل داده. بخش های زیادی ازین قصر بزرگ هم اکنون برای بازدید عموم گشوده است.

از ابتدای ساخت این مکان اتفاقاتی از جمله تظاهرات خاموش کارگران 1905 و قتل عام آنها توسط نیرو های کمکی و ضد شورش و خیلی اتفاقات دیگر شکل گرفته و این مکان را از نظر تاریخی بسیار جالبتر کرده. این کاخ در 17 اکتبر 1917 ( معادل با 25ام مهر ماه سال 1296 ) به عنوان بخشی از موزه ی ارمیتاژ اعلام شد و تمامی نمادهای سلطنتی از آن پاک شد و بنای موزه ارمیتاژ در نظر گرفته شد.

کلیسای جامع سنت ایزاک | Saint Isaac's Cathedral

کلیسای جامع سنت ایزاک بزرگترین کلیسای ارتدوکس در سنت پترزبورگ و روسیه و چهارمین کلیسای جامع بزرگ در دنیا نیز می باشد. ساخت این کلیسا بین سال های 1818 و 1858 میلادی باز می گردد و یکی از بناهای شگفت انگیز پایتخت امپراطوری روسیه است. نمای بیرونی این کلیسا شامل مجسمه ها و تریاشکاری های بسیار زیبا و خاص و همچنین ستون های گرانیتی بزرگ است در حالی که نمای داخلی آن شامل موزاییک کاری های با جزئیات از نماد ها و اشخاص دینی است. به نقاشی ها بر روی دیوارها، ستون ها و پنجره ها در بخش اصلی این کلیسا می توان اشاره کرد که نظر بسیاری از گردشگران را به خود جلب کرده است. این کلیسا جهت جای دهی 14000 نفر را داشته که در سال 1930 بسته شد و دوباره به عنوان یک موزه جهت بازدید برای تمام بازدید کنندگان گشوده شد و امروزه فقط جهت روزهای خاص به عنوان یک معبدگاه در نظر گرفته می شود.

قلعه ی پیتر و پائول | Peter and Paul Castle

یکی از مناطق دیدنی در سن پترزبورگ قلعه ی پیتر و پائول است که قدیمی ترین بنای تاریخی اینجا نیز می باشد. ساخت این قلعه به سال 1703 توسط پیتر بزرگ باز می گردد و تا سال 1740 پایان آن به طول انجامید. از این مکان به عنوان زندان، مرکز تحقیقات گرفته تا پناه گاه و حتی جهت پذیرایی از میهمانان ویژه و خاندان های شاهنشاهی استفاده می شده. امروزه سازمان موزه های روسیه این مرکز را به عنوان یک موزه در نظر دارد و بازدید های گوناگون به صورت دائم و موقت صورت می گیرد. بدون شک یکی از پر بازدید ترین نقاط در این قلعه کلیسای جامع پیتر و پائول ( Ss. Peter and Paul Cathedral ) است که سالانه توریست ها و گردشگران زیادی را به خود جلب می کند. این مرکز جهت برگزاری مراسم سنتی اعم از جشن های سنتی و سالانه نیز می باشد که از جمله ی آن آتش بازی و بمب های هوایی و دیگر نمایش ها نیز می باشد. در جلوی این قلعه ی عظیم نیزرودی وجود دارد که از سواحل آن در تابستان ها جهت گشت و گزار و بازدید از فضای طبیعی و حتی پیک نیک مورد استفاده قرار می گیرد.

چشم اندار نِوسکی | Nevsky Prospect

چشم انداز نوسکی، یکی از خیابان های اصلی سنت پترزبورگ و یکی از شناخته ترین خیابان های روسیه است. با گزر از بخش تاریخی و قدیمی این شهر به نقطه ی خاص و دیدنی با معماری فوق العاده خواهید رسید. ساخت این خیابان به روزهای ابتدایی ساخت شهر سن پترزبورگ باز می گردد که شامل ساختمان ها با نمایی زیبا، میدان های بزرگ و زیبا و پل های گوناگون است که مرکز جنب و جوش و شب های زنده در سن پترزبورگ می باشد.

این خیابان که در کنار رود گسترده شده، پر از اماکن دیدنی همانند کلیسا ی کازان ( که یکی از نقاط خاص سن پترزبورگ است ) و مراکز خرید بزرگ است. اما شهرت این خیابان به کلیساها می باشد که نظر نویسنده ی فرانسوی الکساندر دوماس ( Alexander Dumas ) را جلب کرد و ای خیابان را " خیابان شکیبایی دینی " نامید. در کنار این کلیساها، بزرگترین مراکز خرید روسیه را می توان یافت. این نقطه از شهر به تمامی دوستداران سفر، خرید، گردش، هنر و عکاسی پیشنهاد می شود.

میدان پالاس ( کاخ ) | Palace Square

میدان پالاس یک میدان زیبا در نزدیکی چشم اندار نوسکی است که چشم انداز نوسکی از طریق این میدان و پل پالاس ( Palace Bridge ) به جزیره ی واسیلیوسکی ( Vasilievsky Island ) متصل می شود. این میدان، میدان مرکزی سنت پترزبورگ و شهر سلطنتی شروی سابق است.

گروه تحقیق و توسعه شاهین پرواز

96/2/16