بهترین کارهایی که می توان در شهر وارنا انجام داد

سومین شهر بلغارستان یکی از بنادر دریای سیاه می باشد و بیش از یک قرن است که برای همه، چه اشراف زاده های بلغاری و چه جوانان اهل تفریح، یک محل مناسب برای تعطیلات تابستانی بوده است. جوان ترها می توانند از بارها و کلوب های شبانه وارنا لذت ببرند، اما برای هر رده سنی در این شهر، تفریحاتی مطابق با ذائقه آن ها پیدا خواهد شد.

قدیمی ترین گنجینه طلا در جهان ( که قدمت شش هزار ساله دارد)، در موزه باستان شناسی این شهر به نمایش گذاشته شده است، و اگر این برای شما کافی نیست، می توانید شکل های خارق العاده سنگ های طبیعی رو ببینید، در یک بیابان واقعی گردش کنید، به زمان کمونیسم سفر کنید و یا بر روی ساحل شنی دریای سیاه روزهای گرم را سپری کنید.

1. سی گاردن (Sea Garden)

پارکی عظیم است که در امتداد ساحل به سر می برد و به طور کامل به شهر نیز می رسد، سی گاردن یک بنای یادبود ملی با معماری و مناظر طبیعی بی نظیر است. شهروندان وارنا برای تفریح به این پارک می آیند و از جاذبه هایی مانند دلفیناریوم، باغ وحش برای خانواده ها و کازینو برای بزرگسالان لذت برده و سرگرم می شوند.

2. موزه باستان شناسی

میراث رومی وارنا، گنجینه تاریخی و فرهنگی با ارزشی برای شهر محسوب می شود، اما آنچه باعث می شود موزه باستان شناسی وارنا از پربازدید ترین موزه های دنیا باشد، وجود نمایشگاه طلا در این موزه دلیل عمده ای از گردشگران برای بازدید از آن به شمار می رود. مجموعه ای از طلا و اقلام گرانبها که از گورستان های وارنا جمع آوری شده اند، جایی که قدمت گورها، به 6500 سال پیش، بازمی گردد.ا

3. کلیسای وارنا

گنبدهای مسی درخشان این کلیسای باشکوه، یکی از صحنه های کارت پستالی شهر را می سازد. کلیسا کمی بعد از رهایی بلغارستان از دست عثمانی ها و توسط روس ها، در اواخر قرن نوزدهم میلادی، ساخته شد. نقشه این کلیسا از کاخ پیترهاف در شهر سن پترزبورگ الهام گرفته شده است.

4. پارک موزه نبرد وارنا (Battle of Varna)

این موزه نمایشگر یکی از لحظات بسیار مهم در تاریخ اروپا در قرون وسطی است. در وارنا در سال 1444 ارتش مسیحی مجارستان و لهستان توسط ارتش عثمانی سلطان مراد دوم شکست خورد. این اتفاق سبب چندین قرن حکومت ترکیه بر منطقه شد که تا اواخر قرن نوزدهم میلادی ادامه داشت.

5. حمام رومانی وارنا

در جنوب شرقی شهر وارنا یک مجموعه حمام وجود دارد که در گذشته متعلق به یک شهر رومی به نام اودسوس (Odessus) بوده است. قدمت این حمام به سال 100 می رسد، این مجموعه در زمره حمام های آب گرم رومانی است که توانسته در طول زمان در اروپا و بیرون از رم برجای بماند. بلندی یک قسمت از ساختمان 25 متر است و شما به راحتی می توانید همه امکانات اولیه را در این ساختمان مشاهده کنید.

6. سنگ های شگفت انگیز

این ساختار سنگی عجیب و غریب، در سال 1949 توسط دولت، "پدیده ملی" نام گذاری شد. همچون جنگل سنگ، این سنگ ها نیز یک منظره طبیعی هستند که تا نبینید باور نمی کنید.

تنها تعریفی که شما می توانید از اینجا داشته باشید این است که سوزن های سنگی به ارتفاع پنجاه متر همچون برج هایی از یک قلعه انتزاعی، در کنار رودخانه قد برافراشته اند. سنگ ها، سنگ های آهکی هستند و شکل عجیب و غریبی که دارند تحت تاثیر فرسایش آب و هوا در طول زمان است.

7. یوزینوگراد (Euxinograd)

این مکان در ابتدا صومعه بوده است، اما در سال های پس از احیای بلغارستان، به دستور پادشاه پرنس فردیناند اول، معمارهایی از کشور فرانسه به کار گرفته شدند تا محیط باغ های رسمی کشور را به شیوه کاخ ها و قلعه های فرانسوی طراحی کنند.

او گیاهان مختلفی چون سدر اقیانوس اطلس را در زمین کاشت و یک محیط گلخانه ای برای گیاهان عجیب و غریب چون نخل ایجاد کرد تا در آن جا برای آن ها محیطی زمستانی فراهم آورد.

8. شن های طلایی

در فصل تابستان دمای هوا در وارنا تا بالای 20 درجه افزایش می یابد، اما شما همیشه این شانس را دارید که به ساحل دریای سیاه بروید و در آن جا خنک شوید، رفتن به این ساحل بسیار آسان و از طریق وسایل حمل و نقل عمومی مثل اتوبوس است.

یک انتخاب خانواده پسند برای استراحت، رفتن به ساحل نیرواناست که تنها دارای بارهای ساحلی است.

اگر بخواهید یک اقامت رویایی در کنار ساحل داشته باشید، توصیه می شود به یک محیط مدیترانه ای چون ماربلا بروید، که دارای آپارتمان های بلند، هتل ها، بارها و کلوب های شبانه است و در نوار گسترده ای از شن های طلایی است که همین امر اقامت شما را رویایی می کند.

97/04/10

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

نظرات کاربران