مناطق ورزشی استان کردستان

پیست اسکی استان کردستان با مساحتی 112 هکتار ، در شهرستان نسار بیجار که یکی از زیباترین مجموعه ورزشی این استان میباشد قرار گرفته است که هرساله تعداد زیادی از گردشگران به این مکان ورزشی می آیند. این مجموعه ورزشی دارای پیست اسکی بین المللی اسکی روی برف و چمن میباشد . طول پیست اسکی روی برف در حدود ۹۰۰ متر و عرض آن ۱۲۰ متر است , مساحت پیست چمن ۲ هکتار و به طول ۳۳۰ متر و عرض ۶۰ متر میباشد .

در فصل زیبای زمستان بسیاری از مردم برای آموزش اسکی به این مجموعه می آیند .این مجموعه دارای رستوران ،مدرسه اسکی ، پارکینک باظرفیت 200 دستگاه سواری ، تله سیژ، تله کابین، پیست کوب و هتل برای مهمانان میباشد .

قایق رانی استان کردستان

در استان کردستان رودخانه های زیادی وجود دارد که محل مناسبی برای قایقرانی میباشند . یکی ازجاذبه های گردشگری استان کردستان بخش قایقرانی این استان است .مسابقات قایقرانی در فصول مختلف در استان کردستان برگزار میشود .

یکی از رود هایی که محل مناسب برای یاقیق رانی است رود زرینه رود میباشد .

زرینه رود :

رود زرینه رود در استان کردستان جاری است و از کوهای چهل چشمه ،قره الیاس سرچمه میگیرد و از دره ژرف وارد دریاچه ارومیه میشود . طول این رودخانه سی صد متر میباشد و یکی از مهم ترین و معروف ترین رودهای استان کردستان است . نام های دیگر این رود چم جغتای و چاکتو میباشد که در شهر سقز این رود را بانام چاکتو میشناسند .در استان کردستان ورزش آبی قایقرانی بسیار معروف است و هر ساله بسیاری از مسابقات قایقرانی در استان کردستان برگزار میشود و رود زرینه رود محل مناسبی برای برگزاری مسابقات و تفریح گردشگران میباشد .

www.shahinparvaz.com

نویسنده : گروه تحقیق و توسعه شاهین پرواز سما 1396/2/20

ثبت دیدگاه

کد امنیتی

نظرات کاربران