لوگو شاهین پرواز
  • 201561113114558a.jpg 201561113114558a.jpg

موافقت اصولی با تاسیس دو شرکت هواپیمایی

محمد خداکرمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران، افزود: پس از موافقت اصولی، شرکت ها 6 ماه فرصت دارند تا با تجهیز ناوگان، پروازهای خود را در سطح کشور آغاز کنند. وی با اشاره به قیمت بلیت پروازهای هوایی در ایام تعطیلات نوروزی افزود: برای تعیین قیمت بلیت در این روزهای پرتقاضا، جلسه های مستمری با شرکت های هوایی، انجمن شرکت های هواپیمایی و سازمان هواپیمایی کشوری برگزار می شود تا از عرضه هرگونه قیمت های هیجانی در این ایام جلوگیری شود.

4 بهمن ماه

خداکرمی درخصوص آماده سازی شرکت های هوایی برای انجام حداکثری پروازهای خود در این روزهای تعطیل نیز گفت: علاوه بر برنامه های در نظر گرفته شده،10 فروند هواپیما تا پایان امسال به ناوگان هوایی کشور ملحق می شوند.

وی با بیان اینکه هم اکنون از 250 هواپیمای موجود در کشور بیش از 95 فروند آن زمینگیر هستند، گفت: با ورود این 10 فروند هواپیما شرکت ها در ایام تعطیلات نوروزی شرایط بهتری خواهند داشت.

خداکرمی اظهارداشت: آخرین نشست با معاونان بازرگانی شرکت های هوایی برای تعیین قیمت بلیت در ایام تعطیلات نوروزی برگزار شده و به احتمال زیاد این هفته و یا هفته آینده جلسات نهایی آن برگزار خواهد شد تا پس از جمع بندی درخصوص قیمت بلیت پروازهای هوایی در ایام نوروزی توسط انجمن شرکت های هواپیمایی اطلاع رسانی شود تا همه از قیمت بلیت مطلع شوند.

معاون سازمان هواپیمایی کشوری افزود: عرضه بلیت خارج از چارچوب قیمت شرکت های هوایی قابل قبول نیست و سازمان هواپیمایی کشوری با نظارت اجازه نخواهد داد در ایام پر تردد سفرهای نوروزی در این زمینه مشکلی پیش آید.

به گفته خداکرمی قرار است شرکت های هوایی همه تعمیرات و تست های مورد نیاز خود را به موقع انجام دهند تا از 20 اسفندماه که سفرهای نوروزی آغاز می شود، بتوانند با حداکثر ناوگان خود به مردم خدمات هوایی ارائه دهند.

سال گذشته سازمان هواپیمای کشوری بخشی از طرح آزاد سازی نرخ خدمات هوایی را به اجرا در آورد؛ از نهم آذر امسال نیز این سازمان دستورالعمل آزادسازی نرخ بلیت پروازهای هوایی را در170 مسیر داخلی به شرکت ها ابلاغ کرد و قیمت بلیت 87 مسیر داخلی که 34 درصد پروازهای داخلی را به خود اختصاص می دهد، همچنان مشمول قیمت گذاری باقیمانده است تا در زمان مناسبی قیمت بلیت این مسیرها نیز آزاد شود.

http://aviationnews.ir/

www.shahinparvaz.com