لوگو شاهین پرواز
  • 9.jpg 9.jpg

تکذیب خبر ویزا ترکیه برای ایرانیان

چالار فاهری در دیدار با شهردار تبریز با تکذیب برخی خبرها در خصوص ضرورت اخذ ویزا برای سفر شهروندان ایرانی و ترکیه‌ای

94/9/22

چالار فاهری در دیدار با شهردار تبریز با تکذیب برخی خبرها در خصوص ضرورت اخذ ویزا برای سفر شهروندان ایرانی و ترکیه‌ای، تصریح کرد: ارتباطات شهروندان تبریزی با ترکیه از دیرباز چشمگیر بوده و امروز نیز مانعی برای گسترش این روند نیست.

سرکنسول جدید ترکیه در تبریز نیز در این دیدار با قدردانی از شهردار تبریز خاطرنشان کرد: توسعه همکاری‌های ایران و ترکیه، نیازمند تعامل دو طرف در حوزه دیپلماسی شهری است.

شهردار تبریز نیز در دیدار با سرکنسول جدید ترکیه، بر لزوم تاثیرگذاری هر چه بیشتر ارتباط طرفین تاکید کرد.

صادق نجفی با اشاره به انتخاب تبریز به عنوان پایتخت گردشگری اسلامی در سال 2018 خاطرنشان کرد: شهرداری تبریز به منظور رسیدن به شاخص‌های مطلوب گردشگری، برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای را مد نظر قرار داده و در این راه، توسعه تعامل با مدیریت شهری ترکیه را ضروری می‌داند.

وی خاطرنشان کرد: اشتراکات فرهنگی طرفین و همکاری‌های متنوع اقتصادی، از امتیازات مهم طرفین است که با در نظر داشتن چشم‌انداز 2018 می‌تواند بسیار گسترده‌تر و موثرتر از این نیز ظاهر شود.

دکتر نجفی تصریح کرد: شهرداری تبریز به همین منظور، سیاست‌های تشویقی در حوزه‌های مختلف سرمایه‌گذاری را تدوین کرده است.

شهردار تبریز یادآور شد: همکاری صمیمیانه تبریز با شهرهای مختلف ترکیه از قبیل استانبول، ارزروم، قونیه و ترابوزان، بستر مهمی است که همچنان باید استمرار داشته باشد.

وی با اشاره به همکاری‌های دو طرف در حوزه خدمات افزود: ترکیه در ارتقای خدمات مکانیزه خدمات شهری تبریز موثر واقع شده که این امر نشان‌دهنده عملیاتی شدن مباحث همکاری دو طرف است.

شهردار تبریز با قدردانی از تلاش‌های سرکنسول سابق ترکیه در تبریز و تبریک به سرکنسول جدید، ابراز امیدواری کرد این تغییر، زمینه‌های تداوم صمیمت و مودت بین طرفین باشد.

در پایان این دیدار، شهردار تبریز با اهدای مجموعه‌ای از جاذبه‌های تاریخی و فرهنگی تبریز، حضور چالار فاهری در تبریز را تبریک گفت.

سرکنسول جدید ترکیه در تبریز نیز با اهدای لوحی از دکتر نجفی قدردانی کرد.

تکذیب خبر ویزا ترکیه

http://www.fardanews.com/

www.shahinparvaz.com