لوگو شاهین پرواز

درمورد سفر با کشتی کروز

سفر با کشتی کروز، تنها سفری‌ست که در آن مقصد مسافران همان نقطه‌ی آغاز سفر است یا به عبارت بهتر، مسافران کشتی کروز هدفی به عنوان مقصد ندارند. هرچند تور کشتی کروز در بندرگاه‌هایی در سراسر جهان توقف می‌کند، ولی علاقه‌ی اصلی مسافران در تور کشتی کروز، همراه شدن با یک زندگی مجلل نه بر روی خشکی، که برروی دریا و در هتلی شناور بر سطح آب، در اقصی نقاط جهان است. تور کشتی کروز می‌تواند از یک روز تا چند هفته به‌طول بیانجامد. کشتی‌های کروز با توجه به اندازه و سایر قابلیت‌هایشان می‌توانند مسیرهای مختلفی را طی کنند، و سفر با کشتی‌های کروز که ابعاد نسبتا بزرگتری دارند، معمولا بین اقیانوسی و طولانی‌ست. هرچند در دهه‌های گذشته تور کشتی کروز چندان از طرف خانواده‌ها مورد استقبال قرار نمی‌گرفت، اما در سالیان اخیر و افزایش آسایش در سفر با کشتی کروز، استقبال خانواده‌های از تور کشتی کروز آنچان زیاد شده که خیلی از شرکت‌های کشتی‌سازی دست به ساخت زمین بازی برای بچه‌ها به عنوان قسمت جدید کشتی کروز زده‌اند.

در سفر با کشتی کروز به چه چیزهایی دسترسی داریم؟

در اکثر کشتی‌های کروز که امروزه در زمینه توریسم فعالیت می‌کنند، شما به تمام چیزهایی که می‌توانید برای زندگی کوتاه مدت توأم با آرامش کامل نیاز داشته باشید، یافت می‌شوند. به عنوان مثال، جکوزی، کتابخانه، سالن استراحت، باشگاه، کلاب، سالن بدنسازی مجزا، زمین تنیس، میز پینگ پنگ و بیلیارد، سینما و استخرهای روباز و بسته و... همیشه در کشتی کروز در دسترس همگان قرار دارند. البته دو مکان در کشتی کروز هستند که درمدت پهلوگیری کشتی‌ها در بندرها و شهرهای مختلف تعطیل می‌شوند؛ یکی مغازه‌ها که برای اجتناب از پرداخت مالیات‌های محلی تعطیل می‌شوند، و دیگری کازینوها به منظور اجتناب از تداخل با قوانین داخلی کشورها.

کارکنان کشتی کروز

بد نیست در مورد کارکنان حاضر در کشتی کروز بدانید که هیچ‌یک از آنها اجازه حضور درکنار مسافران برای شادی یا جشن خصوصی یا هرعنوان دیگر بجز انجام وظیفه‌شان را به هیچ‌وجه ندارند. خدمه‌ی کشتی کروز در طول مدت حضور در کشتی هیچ مخارجی برای درمان غذا و سایر موارد مورد نیاز ندارند، همچنین مکان‌های درنظر گرفته شده در کشتی کروز برای خدمه و کارکنان از مسافران کشتی کروز جداست و معمولا، کارکنان کشتی کروز سالن بدنسازی، استخر و جکوزی و حتی مسجد و محل انجام فرائض دینی‌شان نیز از مکان‌های مشابه برای مسافران، مجزاست. معمولا کارکنان کشتی کروز برای 3 تا 11 ماه استخدام می‌شوند و 77 ساعت در هفته کار می‌کنند و به ازای هر ده ماه کار، دو ماه می‌توانند استراحت کنند.