لوگو شاهین پرواز

امنیت سفر با کشتی کروز

آیا نگران امنیت در تور کشتی کروز هستید؟ بد نیست بدانید که گردانندگان کشتی کروز، برای تأمین امنیت مسافران و دارایی‌های آنها، و مهمتر از آن دارایی خودشان در کازینوها و مغازه‌های ساخته شده در کشتی کروز، امنیت کشتی‌های خود را تا حد بسیار زیادی افزایش داده‌اند. در تور کشتی‌های کروز، در کنار شما یک ارتش کوچک و یا اسلحه‌هایی در بدنه کشتی سازماندهی شده است تا احتمال بروز هرگونه حمله از سمت دزدان دریایی کاملا از بین برود. از نظر وجود امنیت در بین مسافران حاضر در تور کشتی کروز نیز، همینقدر بدانید که تمامی کنترلهای قبل از ورود از جمله اشعه ایکس، دستگاه کنترل فلز، دستگاه کنترل مواد قابل انفجار و ... مشابه کنترل مسافران قبل از ورود به هواپیماست و هرگز راهی برای تهدید امنیت سفر با کشتی کروز وجود ندارد.

ثبات و پایداری کشتی کروز

مشخصا تغییرات علم و صنعت در سالهای اخیر تاثیر بر نحوه ساخت کشتی کروز نیز داشته است، از این رو در سالهای اخیر انواع کشتی کروز دچار تحولات عظیمی شده. از اصلی‌ترین تفاوت‌های آن نسبت به سالهای گذشته می‌توان به تغییر اتاق مسافران تور کشتی کروز از قسمت درونی کشتی، به بالا و روی کشتی اشاره کرد، همچنین ساخت بالکن‌های شخصی در کشتی کروز که در سالهای اخیر رونق زیادی داشته. به هرحال در نحوه ساخت کشتی کروز دقت و ضریب احتیاط کافی رعایت شده که نه تنها در شرایط عادی، بلکه در شرایط سخت و بارانی و امواج سهمگین و طوفان‌های دریایی نیز سفر با کشتی کروز دچار مشکل نشود.

کدام قسمت کشتی کروز امن‌تر است؟

در مورد قسمت مورد انتخاب برای سفر با کشتی کروز اختلاف نظر وجود دارد. برخی معتقدند اگر اتاق شما به مرکز نزدیک باشد و زیاد به سمت جلو، عقب و بالای عرشه متمایل نباشد، تکان‌های کمتری حس می‌کنید و آرامش بیشتری در مدت سفر با کشتی کروز تجربه خواهید کرد. در حالیکه عده‌ی دیگری معتقدند که در تور کشتی کروز تفاوت چندانی در اتاق‌ها نیست و تکان‌های حاصل از حرکت برروی آب مانند سالیان گذشته، خیلی قابل لمس برای مسافران نیستند. تنها چیزی که در مورد اتاق‌های شما در تور کشتی کروز می‌توان گفت آن است که هرچه ارتفاع اتاقتان از عرشه بالاتر باشد، مشخصا صدای کمتری نسبت به اتاقهای طبقات پایین‌تر خواهید داشت. البته به یاد داشته باشید که در طبقات فوقانی، سر و صدای استخر همواره همراه شما خواهد بود، از این رو واقعا نمیتوان در تور کشتی کروز تفاوت خاصی میان اتاق‌ها قائل شد.