لوگو شاهین پرواز

غذا در سفر با کشتی کروز

عمولا غذاخوری در تور کشتی کروز بدون نیاز به پرداخت پول است و قیمت آن در همان تهیه‌ی بلیط محاسبه شده است. برحسب سنتی قدیمی در کشتی‌های کروز، در طول روز دو زمان برای صرف غذا درنظر گرفته می‌شد که البته در سال‌های اخیر، سرو غذا در سفر با کشتی کروز، در تمام طول روز انجام می‌شود. همچنین در بسیاری از کشتی‌های کروز، بوفه 24 ساعته با اقلام غذایی مختلف و متنوع برای مسافران تدارک دیده شده، تا اگر از منوی ارائه شده در کشتی کروز راضی نبودند، بتوانند غذای مورد علاقه‌ی خود را تأمین کنند.

سلامت و بهداشت در تور کشتی کروز

در مورد دریازده شدن در تور کشتی کروز، باید این نکته را تأکید کرد که شما به سختی حتی حرکت کردن کشتی را حس می‌کنید، امّا نکاتی درمورد سفر با کشتی کروز هست که باید به آن توجه کنید. اصلی‌ترین نکته در تور کشتی کروز آن است که هرجا تعداد افراد زیادی در کنار یکدیگر برای مدتی حضور داشته باشند، احتمال ابتلا به بیماری کمی افزایش میابد. هرچند کشتی‌های کروز آنقدر بزرگ و دارای فضای باز هستند که فشردگی جمعیت در آن به چشم نیاید، امّا از مدام شستن دستهایتان هرگز غافل نشوید، همچنین با استفاده از مایع‌های ضدّعفونی کننده‌ی دست که در نقاط مختلف سالن‌ها و راهروهای کشتی وجود دارند، دیگر نگران انتقال بیماری از طریق دستهایتان نخواهید بود.

بزرگترین کشتی کروز

معمولا شرکت‌های سازنده کشتی کروز در هر دو زمینه‌ی کشتی سازی و اوقات فراغت فعالیت دارند و فعالیت آنها به ساخت کشتی کروز محدود نمی‌شود. از این رو خوب می‌دانند که تور کشتی کروز در صنعت توریسم جایگاه خاصی دارد و هرروزه تکنولوژی ساخت این کشتی‌ها برای رونق بیشتر در تور کشتی کروز بهتر می‌شود. درحال حاضر بزرگترین کشتی کروز جهان "هارمونی دریاها" نام دارد که طول آن به بیش از 360 متر می‌رسد. این کشتی که در سال 2016 ساخته شده و ظرفیت نزدیک به 6300 مسافر را دارد بالاتر از خواهر خود، که سالها بزرگترین کشتی کروز جهان بوده، قرار گرفته است.