لوگو شاهین پرواز
تور سفر به ایتالیا

تور سفر به ایتالیا

تصمیم گرفته‌اید از تور سفر به ایتالیا استفاده کنید و میخواهید اطلاعاتی در مورد ایتالیا بدست بیاورید؟ شاهین پرواز که سابقه‌ای طلانی در تور سفر به ایتالیا دارد و مجری تور ایتالیا میباشد با مشاوره رایگان در مورد تور سفر به ایتالیا به شما کمک خواهد کرد. بد نیست در مورد سفر به ایتالیا نکاتی را به شما بگوییم. وقتی با تور سفر به ایتالیا عازم این کشور میشوید، بدانید که ایتالیا بزرگترین میراث‌دار آثار یونسکو در جهان است. شهرهایی مثل ونیز و رم، همواره دلیلی بر گسترش سفر به ایتالیا شده‌اند. همراه شدن با تور سفر به ایتالیا شما را به ضیافت خاطراتی میبرد که تا ابد در ذهنتان جاریست. جاذبه‌های گردشگری در ایتالیا به قدری زیاد است که این کشور بدون تلاش زیاد به یکی از قدرتمندترین مراکز گردشگری جهان تبدیل شده.

مشاهده مقاله
 سفر به ونیز ایتالیا

سفر به ونیز ایتالیا

جاذبه‌های گردشگری ونیز در تور ایتالیا

مشاهده مقاله
سفر به سورنتو ایتالیا

سفر به سورنتو ایتالیا

سورنتو، شهری که چشم در چشم خلیج ناپل، و جزایر مختلف دیگری در جنوب ایتالیا دارد. در تور سفر به ایتالیا، یکی از شهرهای به یاد ماندنی که باید از آن دیدن کرد شهر سورنتو است. شهری کوچک و قدیمی در ایتالیا که رفتار گرم و صمیمی مردمانش با توریستهای ایتالیا زبانزد است.اگر در شهرهای دیگر ایتالیا همواره از دیدن آثار هنری و موزه‌ها لذت برده‌اید، در سورنتو ایتالیا به آنچه که پشت‌سر گذاشته‌اید آثار باستانی نیز اضافه میشوند تا لذت شما از همراهی تور سفر به ایتالیا را چند برابر کند. همچنین شهرت سورنتو ایتالیا بخاطر غذاهای لذیذ، صخره‌های زیبا و مناظر چشم نواز آن است. سفر به سورنتو ایتالیا به اندازه کافی باعث آرامش و بازیابی روحی شما میشود، ولی اگر قصد دیدن از مکانهای مختلفی را دارید بد نیست به این نقاط هم سری بزنید:

مشاهده مقاله
سفر به میلان با تور ایتالیا

سفر به میلان با تور ایتالیا

خرابه‌ای که در بمب‌باران‌های جنگ جهانی دوم بجا مانده بود، شهری بنام میلان در ایتالیا، امروزه به یکی از گوهرهای درخشان جهان در قلب اروپا و ایتالیا تبدیل شده. میلان ایتالیا که مرکز مد، لباس و اقتصاد این کشور است. در سفر به میلان ایتالیا شاهد شهری خواهید بود که چشم به آینده دارد در حالی که گذشته‌ی درخشان خود را هرگز از یاد نبرده. به همین دلیل است که شما هم آثار تاریخی و محصولات مد روز جهان را در میلان، شهری در شمال ایتالیا، خواهید دید. برخی جاذبه‌های گردشگری میلان ایتالیا عبارتند از:

مشاهده مقاله
سفر به رم با تور ایتالیا

سفر به رم با تور ایتالیا

گردش در شهری که سرشار از نمادهای باستان‌شناسی، و پر از وفاداری به مسیحیت و آثار مرتبط با آن است، سخت به نظر میرسد. شهر رم ایتالیا، در تاریخ چندهزار ساله‌ی خود تاثیر عظیمی در تمدّن جهان داشته واز پس این هزارن سال، آثاری چون کاخ‌های سلطنتی، قصرهای مجلل، کلیساهای زیبا، مجسمه‌های آراسته شده و سایر آثار ارزشمندی که رم همواره میراث‌دار آنها در طول تاریخ بوده است. باهم به مرور برخی از جاذبه‌های گردشگری که در سفر به رم ایتالیا می‌توان دید، میپردازیم:

مشاهده مقاله
ژنو ،دیدنی ترین و گران قیمت ترین شهر سوئيس

ژنو ،دیدنی ترین و گران قیمت ترین شهر سوئيس

ژنو يا جنوا شهر ديدنى و گران قيمت سوئيس است كه در بخش جنوبى درياچه ى ژنو قرار دارد. اين شهر زيبا كه تحت محاصره ى كوه هاى آلپ و كوه هاى جورا مى باشد و نمايى خاطره انگيز و رويايى از مون بلان را در بر دارد. مركز ادارى سازمان ملل و همچنين صليب سرخ در اروپا است كه كانون جهانى ديپلماسى و بانكدارى را در بر دارد. اين شهر تحت تأثير فرانسوى ها، از زبان گرفته تا خوراك مردم، مى باشد. اما اين شهر داراى نقاط جذاب و ديدنى مانند جت دِ يو(جت اروپا) كه يك جاذبه ى توريستى و حيرت آور ژنو است، چرا كه به كمك يك واترجت در عمق آب، شما قادر به تماشاى پرتاب ٥٠٠ ليتر آب به ارتفاع ١٤٠ متر خواهيد بود. جت دِ يو از سال ١٨٩١ ميلادى تا به حال در بندرگاه ژنو خود نمايى مى كند

مشاهده مقاله
كوه مَتِر هورن يك جاذبه ى خاص توريستي

كوه مَتِر هورن يك جاذبه ى خاص توريستي

كوه مَتِر هورن كوه مَتِر هورن يك جاذبه ى خاص توريستي،براى دوستداران گردش و تماشاي مناظر بي همتا به خصوص دوستداران كوه هاى آلپ است. اين كوه بلند، تخته سنگ بر افراشته از زمين با مناظر زيبا، كه تنها در افقى رنگين با نورى زيبا، غرق در دريايي از ابر است.چگونه مي توان عاشق چنين زيبايي هايي نشد؟ غير ممكن است. مَتِر هورن، قلّه ى نوك تيز نمادين سوئيس، يكى از بلندترين كوه هاى رشته كوه آلپ با ارتفاع ٤،٤٧٨متر مى باشد كه در نزديكى مرز هاى ايتاليا قرار گرفته است. در نزديكى اين كوه یکی از مشهورترین مقاصد گردشگری در این کشور، روستای زرمات در نزدیکی کنتون وله است که هیچ ماشینی در آن تردد نمی‌کند. این مکان دیدنی، به خاطر زیبایی‌های طبیعی خیره کننده و کوه بلند و با‌شکوه مترهورن (Matterhorn) شهرت دارد. اماکن تفریحی متعدد با امکانات انجام فعالیت‌هایی نظیر اسکی، پیاده‌روی و کوهنوردی و همچنین چشم‌اندازهای زیبا و نفس‌گیر، سالانه هزاران گردش‌گر را به سوی خود می‌کشاند. منطقه‌ی اسکی زرمات، بزرگ ‌ترین و بلندترین منطقه در کل اروپا است که امکانات اسکی در تابستان را فراهم می‌کند و ۳۰۰ روز در سال باز است و مرتفع‌ترین ایستگاه راه آهن کوهستانی اروپا را در خود دارد.

مشاهده مقاله
زوريخ، يك مركز جهانى اقتصادی و جاذبه های گردشگری

زوريخ، يك مركز جهانى اقتصادی و جاذبه های گردشگری

شهرى به نام زوريخ زوريخ ، يك مركز جهانى بانكدارى و اقتصاد است كه در بخش شمالى درياچه ى زوريخ در شمال سوئيس سوئيس واقع شده است. خطوط زيبا و ديدنى از بخش مركزى و قديمى شهر، در كناره ى رود ليمات، بازتابى از قرون پيشين وسطى را دارد. رقص فوّاره هاى درياچه كه به قرن ١٧ ميلادى مى رسد از همه ى اينها گذشته، نماى زيباى درياچه ى زوريخ در تمام فصول سال ديدنى است. چرا كه مناظر بى همتاى آن، رقص فواره هــــا، پرواز پرندگان، همه تصويرى به ياد ماندنى در ذهن شما خواهند گذاشت درياچه ى كاتزِنسى كه در مرزهاى شهر زوريخ به سر مى برد، با ابعاد نه چندان بزرگ، ولى صحنه هايى رويايى، به خصوص در زمان هاى طلوع و غروب خورشيد، تصويرى به ياد ماندنى و بى نظيراز خود باقی می گذارد.. از ديگر مكان هاى ديدنى زوريخ مى توان به موزه ى ملى زوريخ كه شما را با جنبه هاى تاريخى سوئيس، صنايع دستى كشور سوئيس، فراورده هاى خانگى و يك برج توپخانه آشنا مى سازد، اشاره كرد خيابان بنهوف هم مركز اصلى اين شهر است كه يكى از گران قيمت ترين و كاملترين مراكز خريد از لحاظ اجناس و كالا در دنيا به شمار مى رود. در اين خيابان نه تنها كالاهاى خاص اعم از ساعت و پوشاك و چاقوهاى سوئيسى پيدا مى شود بلكه مى توان از نماى ساختمان هايش هم لذت برد چرا كه معمارى منحصر به فردى در آنها ديده مى شود

مشاهده مقاله
برن ، پایتخت سوئیس یک جاذبه توریستی

برن ، پایتخت سوئیس یک جاذبه توریستی

شهر بِرن ، پايتخت كشور سوئيس ، بصورت يك منحنى كناره ى رود اِير بنا شده. قدمت بنا هاى اين شهر به قرن ١٢ ميلادى بر مى گردد كه در سطح شهر ساختمان ها با معمارى قرون وسطى، به خصوص در ناحيه ى قديمى شهر رؤيت مى شود. در اينجا كليساى قديمى فرانسوى ها و در نزديكى آن برج با معمارى قرون وسطى به نام زايت گلوج هردو به قرن ١٣ ميلادى بر مى گردند. همچنين اين شهر مقام خوبى در علوم و تحقيقات، به لطف پژوهشگاه سِرن بدست آورده. شهر بِرن به دليل كيفيت بالاى زندگى و فرهنگ خوب، يك گزينه ى خوب براى سفـــــر توريستى مى باشد. شهر بِرن، بر خلاف بسيارى از شهر هاى ديگر، توانسته است به خوبى جنبه هاى تاريخى خود را نگه دارد. يك مكان خوب براى كسانى كه به تاريخ علاقمندند، چرا كه با ورود به اين شهر و با ديدن خيابان هاى باريك، فواره هاى گونگون، نماى ماسه سنگى و برج هاى تاريخى بى همتا، شگفت زده مى شوند. بِرن را به نام دروازه ى آلپ مى توان شناخت. چراكه در نزديكى آلپ واقع شده. همچنين نماى چشمگير رود اِير در تابستان، موقعيت خوبى را براى دوست داران طبيعت رقم مى زند. به همراه چشم اندازى از يك رود زيبا، نماى جنگل و ساختمان پارلمان سوئيس قابل مشاهده است. باغ گياهان يا بوتَنيكال گاردِن و باغ وحش بِرن هم در نزديكى اين رود قرار گرفته شده. در سمتى ديگر، باغ رُز و پارك خرس ها قرار دارد كه اجازه ى ديدن منظره ى عالى از شهر قديمى و رود اِير را مى دهد.

مشاهده مقاله
شناخت رم، شهر باستانی

شناخت رم، شهر باستانی

رم، پایتخت ایتالیا، یکی از شهرهای زیبا و باستانی دنیا و یک مقصد گردشگری خوب برای گردشگران به شمار می رود.

مشاهده مقاله
پاریس

پاریس

پاریس، شهر نور، شهر مرکزی فرانسه است که این شهر به مرکز جهانی هنر، لباس، خورد و خوراک و فرهنگ اروپا، همچنین به موزه ها و برج ایفل مشهور می باشد.

مشاهده مقاله
لوزَن... قلب اروپا

لوزَن... قلب اروپا

لوزن شهری است که در بخش شمالی دریاچه ی ژنو و در بخش فرانسوی زبان سوئیس، استان واد (Vaud) واقع شده است.

مشاهده مقاله
وارنا، بلغارستان

وارنا، بلغارستان

شهر وارنا سومین شهر بزرگ بلغارستان است که شهرت آن به تفریحات و سواحل گلدِن سندز می باشد.

مشاهده مقاله
سوئیس کشوری زیبا و بی همتا

سوئیس کشوری زیبا و بی همتا

کشور سوئیس کشورى کوهستانی در بخش غربى اروپا می باشد که سرزمين دریاچه های بسیار و روستاها و قله های بلند آلپ است. شهرهای آن ياد آور مساکن قرون وسطی می باشد و دارای نقاط تماشایی همانند: ساعت زایت گلوج در مرکز سوئیس یعنی برن معبد گاه چوبی لوسِرن و روستای زرمت که در نزدیکی کوه متر هورن است، می باشد.. کشور سوییس که از لحاظ طبیعی به کوه ها و دریاچه های زیبا معروف می باشد، از دیدگاه اقتصادی به مرکز بانکداری اروپا و کشور ساعت های گران قیمت و همچنین شکلات نامبرده می شود که از شمال با آلمان، از شرق با اتریش و لیختنشتاین، از جنوب با ایتالیا و از غرب با فرانسه همسایه است. سوئیس را می‌توان قطب گردشگری زمستانی نامید. این کشور زیبا و بی همتا، مجموعه ‌ی شگفت‌ انگیزی از چشم‌اندازها و مناظر طبیعی خارق‌العاده و زندگی خیره کننده ی شهری است. سوئیس ، از جاذبه‌های بی‌نظیر طبیعی و مناظر زیبا بهره می‌برد، این کشور ، یکی از مقاصد مورد علاقه‌ ی مشتاقان سفر و گردشگری است چرا که به هر نوع سلیقه ای، تجربه‌ی شگفت انگیزی برای ارائه دارد. برای کسانی که به تماشای مناظر طبیعی علاقه‌مند هستند، این کشور یک ایده ی مناسب می باشد. برای علاقه‌مندان به هیجان و ماجراجویی، مقصد مناسبی است؛ برای عکاسان، یکی از بهترین نقاط کره‌ ی زمین خواهد بود. جنگل‌های آلپ، دریاچه‌های خیره‌کننده، مراتع سرسبز، معماری کم‌نظیر و برخورداری از سطح بالای هنر مدرن، سوئیس را از سایر کشورهای جهان متمایز می‌کند. برن

مشاهده مقاله
بهترین کارهایی که می توان در شهر وارنا انجام داد

بهترین کارهایی که می توان در شهر وارنا انجام داد

سومین شهر بلغارستان یکی از بنادر دریای سیاه می باشد و بیش از یک قرن است که برای همه، چه اشراف زاده های بلغاری و چه جوانان اهل تفریح، یک محل مناسب برای تعطیلات تابستانی بوده است. جوان ترها می توانند از بارها و کلوب های شبانه وارنا لذت ببرند، اما برای هر رده سنی در این شهر، تفریحاتی مطابق با ذائقه آن ها پیدا خواهد شد. قدیمی ترین گنجینه طلا در جهان ( که قدمت شش هزار ساله دارد)، در موزه باستان شناسی این شهر به نمایش گذاشته شده است، و اگر این برای شما کافی نیست، می توانید شکل های خارق العاده سنگ های طبیعی رو ببینید، در یک بیابان واقعی گردش کنید، به زمان کمونیسم سفر کنید و یا بر روی ساحل شنی دریای سیاه روزهای گرم را سپری کنید.

مشاهده مقاله
بهترین مکان های دنیا که در طول زندگی خود قطعا باید ببینید (1)

بهترین مکان های دنیا که در طول زندگی خود قطعا باید ببینید (1)

سیاره زمین مکان باشکوهی است که پر ازشگفتی های طبیعی، شاهکارهای ساخت دست بشر و حیات وحش خیره کننده می باشد. در این دنیا دیدنی و انجام دادنی های بی شماری وجود دارد، بطوریکه دانستن اینکه چه چیز با ارزش تر از وقت و پول گرانبهای شماست می تواند کار دشواری باشد. بهرحال نگران نباشید، ما بهترینهای دنیا را دست چین کرده ایم و به 23 مقصد از تاپ ترین ها که قطعا باید دید، امتیاز داده ایم. پس منتظر چه هستید؟ یک عمر در انتظار تحقق دستیابی به آرزوها! 23- تاج محل در آگرا، هند شاید بتوان گفت که عاشقانه ترین بنای تاریخی و قطعا یکی از بهترین شاهکارهای معماری که تا بحال ساخته شده، تاج محل است که دستور ساخت آن 400 سال پیش توسط امپراطور شاه جهان برای نگهداشتن جسد سومین همسر دوست داشتنی خود، صادر شد. ساخت این مقبره شگفت انگیز، نیاز به 20 هزار کارگر داشت و بیش از دو دهه زمان برد تا تکمیل شود. برای اطمینان از پیشرفت آن، متخصصین ماهری از سراسر دنیا آورده شدند و مرغوبترین مصالح و مواد از کل آسیا تهیه شد. زیبایی باشکوه تاج محل غیرقابل مقایسه است و باید بطور شخصی و در سفر بعدی خود آنرا مشاهده کنید. تاج محل یکی از عجایب هفتگانه دنیا و میراث جهانی یونسکو می باشد. 2- شهر گمشده پترا (The Lost City Of Petra) در پترای اردن داستانهای مشابه از تخیل و افسانه، شهر گمشده پترا فقط با کوهپیمایی از میان مسیر باریک، طولانی و دره ای بین صخره های سنگی بلند قابل دسترسی است. هنگامیکه از دره خارج می شوید نمای شهر باستانی با ساختمانهای باشکوه حک شده در صخره های صورتی اطراف بیابان کم کم پدیدار می شود. 2 هزار سال پیش، پترا در مسیر اصلی عبوری تجار و زوار با جمعیتی بالغ بر 20 هزار در شهری پررونق واقع شده بود. اگرچه زلزله در نهایت منجر به نابودی شهر شد و آنرا خالی از سکنه و فراموش شده برای صدها سال ساخت، اما بیشتر بخشهای شهر در طول زمان باقی ماند. پترا یکبار فراموش شد اما سفرتان به شهر گمشده یکی از آن سفرهاییست که برای همیشه به یاد می آورید. پترا یکی از عجایب هفتگانه دنیا و میراث جهانی یونسکو می باشد. 3- ماچو پیچو (Machu Picchu) در منطقه کوزکو (Cusco Region)، پرو شهرگمشده ماچو پیچو ایستاده در بالای ابرها در وسط جنگل کوهستانی آندی است که فقط یک شاهکار اینکایی نیست بلکه جواهر تاج قاره آمریکای جنوبی می باشد. امپراطوری اینکا این معماری شگرف را در ارتفاع 2438 متر از سطح دریا بنا کرد، با ساخت بیش از 200 ساختمان که برای کشاورزی، نجوم، تشریفات مذهبی و بخش مسکونی مورد استفاده قرار می گرفت. اگرچه مهاجمان اسپانیایی اینکاها را 100 سال پس از ساخت آن شکست دادند اما موجودیت شهر سری ماند و تقریبا برای 400 سال فراموش شد تا در سال 1911 دوباره کشف شد. ماچوپیچو نمادین، ترکیب شکفت انگیزی از استعداد دست بشر و زیبایی طبیعی اطراف آن است که اینکاها شما را مجبور به کسب آن خواهند کرد. برای رسیدن به ماچوپیچو شما باید کوهپیمایی کنید و یا سوار بر قطار به بالای کوه بروید که خود توصیفی بر دلیل فراموش شدن شهر گمشده برای قرنهای بسیاری می باشد. ماچوپیچو یکی از عجایب هفتگانه و میراث جهانی یونسکو است.

مشاهده مقاله
کوچک ترین کشور های جهان

کوچک ترین کشور های جهان

در این مقاله قصد داریم شما را با 10 کشور کوچک دنیا با توجه به مساحت خشکی کلیشان آشنا کنیم. برخی از دنج ترین کشورها، جزیره ها و مکان ها بر روی زمین.

مشاهده مقاله
جالب ترین حقایق درباره برج ساعت شگفت انگیز بیگ بن

جالب ترین حقایق درباره برج ساعت شگفت انگیز بیگ بن

یگ بن که اغلب به ساعت و برج ساعت در لندن اشاره دارد، نام مستعاری برای ناقوس بزرگ ساعت است. این برج رسما بنام برج الیزابت شناخته شده و در سال 2012 در جشن شصتمین سال سلطنت الیزابت دوم تغییر نام داد. حکایت اینست که نام بیگ بن توسط خود اهالی لندن به آن داده شده است. این روزها برجهای ساعت اغلب از نظر زیبایی شناسی خود تحسین می شوند و زمانی طولانی از وقتیکه کاربرد واقعی داشته اند گذشته است. برجهای ساعت در مرکز شهرها ساخته می شدند و اغلب بلندترین سازه بودند. وقتی برجهای ساعت شایع تر شدند، طراحان دریافتند که قراردادن اعداد در خارج از برج ها به اهالی شهر این اجازه را می دهد که هر زمان بخواهند ساعت را بخوانند. در این بخش بعضی از جالبترین حقایق درباره این سازه شگفت انگیز را لیست کرده ایم.

مشاهده مقاله
اطلاعاتی در مورد کشور کرواسی که بهتر است بدانید

اطلاعاتی در مورد کشور کرواسی که بهتر است بدانید

کرواسی به علت داشتن ساحل دریای آدریاتیک (Adriatic Coast)، پارک های ملی زیبا و آب و هوای آفتابی اش، مقصد گردشگری محبوبی شده است. اگرچه قسمت بزرگی از 11 میلیون گردشگری که سالانه به کرواسی سفر می کنند از کشورهای اروپایی هستند (خصوصا آلمان، جمهوری چک و ایتالیا) و همین باعث شده که این کشور برای مردمان کشورهای دیگر تا حدی نا شناخته باقی بماند. همانطور که در ادامه خواهید دید، این کشور کوچک اسلاو باید در لیست مقصدهای گردشگری افراد دیگر هم قرار بگیرد. برای اینکه بیشتر درباره کرواسی، تاریخ آن، طبیعتش، فرهنگ و مردمش بدانید به این 25 حقیقت جالب درباره کرواسی دقت کنید. 25- کشور کرواسی مساحتی بالغ بر 57 هزار کیلومتر مربع دارد. کرواسی کشور کوچکی است اما با این حال بیش از 1200 جزیره کوچک و بزرگ دارد و 48 مورد از این جزیره ها مسکونی هم هستند. 24- نیکولا تسلا، دانشمند و مخترع معروف صربستانی - آمریکایی متولد شهر سمیلجان (Smiljan) در کرواسی بود. در سال 1856 این شهر بخشی از امپراطوری اتریش به شمار می رفت. 23- شهر هام (Hum) در شمال غرب کرواسی، در لیست کوچک ترین شهرهای دنیا قرار دارد. جمعیت این شهر حدودا 20 نفر است. 22- دالماتیا (Dalmatia) یکی از چهار منطقه تاریخی کرواسی است که زیست گاه بومی دالماتیان (Dalmatian) می باشد. دالماتیان نوعی سگ بوده که به علت ترکیب رنگ سیاه و سفیدش معروف شده است. دالماتیان نوعی سگ 21- پول کرواسی نامش را از یک گونه پستاندار کوچک گرفته است. این پول کونا (Kuna) نام دارد که به معنی سمور است. دلیل این نام گذاری به زمانی بر می گردد که مردم محلی پوست سمور می فروختند و این تجارت به قدری گسترده و پر سود شد که سمور معادل پول شده بود. 20- پارک ملی دریاچه های پلیتویک (Plitvice Lakes National Park) به عنوان یکی از زیباترین پارک های اروپا شناخته می شود. این پارک به خاطر ساختار سنگ های منحصر به فردش، دریاچه های فیروزه ای، غارها و آبشارهای خیره کننده اش معروف شده است. 19- آمفی تئاتر پولا (Pula) در شمال غرب کرواسی زمانی محل نبرد گلادیاتورهای روم بود. این آمفی تئاتر یکی از سه آمفی تئاتر باستانی دنیا است که همچنان از آن به خوبی مراقبت شده است. 18- جزیره هیوار (Hvar) دورتر از سواحل دالماتیان جزیره ای با بیشترین ساعات نور خورشید در اروپا است. دراین جزیره سالانه 2800 ساعت نور خورشید می تابد. 17- کرواسی اغلب به عنوان مقصدی ساحلی شناخته می شود اما علاوه بر آن این کشور کوه های زیبا و مسیرهای پیاده روی و طبیعت گردی زیبایی دارد. کوه دینارا (Dinara) با ارتفاع 1831 متر به عنوان مرتفع ترین قله کرواسی شناخته می شود. 16- اولین اژدر دنیا در شهر رییکا (Rijeka) ساخته شده است. رییکا سومین شهر بزرگ کرواسی می باشد. ایوان لوپینز (که با نام یوان ووکیک هم شناخته می شود) اولین طراحی های اژدر را در سال 1866 در این شهر انجام داد. 15- دوبروونیک (Dubrovnik) یک شهر زیبای باستانی در جنوب دالماتیا است. دوبروونیک یکی از صحنه های اصلی فیلم برداری در سریال تاج و تخت بود و کینگز لندینگ در دوبروونیک فیلم برداری شده است. 14- کروات توسط مردم کرواسی اختراع شده است. سربازان کرواسی در اوایل سال 1600 میلادی به وسیله روسری های کوچکی که دور گردنشان بود شناسایی می شدند و به زودی بقیه ملت ها هم از این روش پیروی کردند و این کار در نهایت منجر به اختراع کروات شد. 13- استاد داستان های جنایی و ترسناک، آلفرد هیچکاک یک بار گفت که شهر ساحلی زادار (Zadar) در دالماتیا زیباترین غروب خورشید دنیا را دارد. 12- کرواسی بزرگ ترین ترافل (نوعی قارچ خوراکی گرانقیمت و کمیاب ) دنیا را در خود جای داده است. در سال 1999 رکورد ترافل در ایستریا (Istria) شکسته شد. ترافلی که در آن جا پیدا شد 1.31 کیلوگرم وزن داشت. 11- کرواسی یکی از زیباترین و نوسازترین سواحل دنیا را دارد. ساحل زلاتنی رات (Zlatni Rat) به معنی دماغه طلایی در شهر ساحلی بول (Bol) قرار دارد. این شهر در سواحل جنوبی جزیره براک (Brac) است. 10- سکه های کرواسی نامشان را از درخت لیمو گرفته اند. یک کونا به 100 لیپاس (Lipas) تقسیم می شود و لیپاس نام درخت لیمو در کرواسی می باشد. 9- مردم کرواسی در زمینه های ورزشی پیشرو هستند. در المپیک تابستانه سال 2016 در ریوداژنیرو، کرواسی بیش ترین تعداد مدال های طلای میان کشورهای اروپایی بر حسب جمعیت را کسب کرد. 8- جزیره براک یکی از عجیب ترین جاذبه های گردشگری دنیا را دارد. در این جزیره یک خانه داخل خانه دیگر ساخته شده است. در قرن 19 میلادی سه برادر تصمیم گرفتند خانه ای بزرگ تر دور یک خانه کوچک تر بسازند. خانه کوچک تر برای یک رعیتی بود که حاضر نمی شد خانه اش را به این سه برادر بفروشد. 7- حتما جالب خواهد بود که بدانید ماجراجوی دنیا دیده و تاجر معروف به نام مارکو پولو (1254-1324) در کرواسی به دنیا آمده است. طبق گفته های افراد محلی مارکو پولو اهل جزیره کورسولا (Korcula) در جنوب کرواسی می باشد. 6- سنگ های سفید معدن در جزیره براک برای ساخت کاخ های دیوکلتیان (Diocletian) یکی از امپراطورهای روم استفاده می شده است. همچنین سنگ هایی استخراج شده از کرواسی در ساخت ساختمان کاخ سفید در واشنگتن آمریکا هم به کار رفته است. 5- در سال 2011 مجله فوربز (Forbes) کشور کرواسی را در میان 12 بهشت برای بازنشستگان معرفی کرد. کشور کرواسی در میان 12 بهشت برای بازنشستگان 4- مردم کرواسی غذا و نوشیدنی های محلی متنوعی دارند. در کرواسی بیش از 300 نوع نوشیدنی تولید می شود. 3- کرواسی برای طبیعت زیبایش احترام زیادی قائل است. تقریبا 10 درصد از این کشور را پارک های ملی و مناطق محافظت شده تشکیل می دهد. 2- کرواسی فرهنگی با ریشه و میراث طبیعی زیادی دارد. هفت میراث جهانی یونسکو از کرواسی ثبت شده است و همچنین مردم این کشور ده میراث فرهنگی ناملموس جهانی یونسکو دارند که بیشترین رقم در سراسر اروپا می باشد، البته اسپانیایی ها هم با مردم کرواسی از این نظر هم رده هستند. 1- کرواسی یک مقصد محبوب نزد افراد مشهور است، آنها پول و ثروت خود را روی خرید زمین و املاک در کرواسی سرمایه گزاری می کنند. افراد مشهوری همچون استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg)، آندره آغاسی (Andre Agassi)، گوئینت پالترو (Gwyneth Paltrow)، بیانسه (Beyonce)، جی زی (Jay Z)، کلینت ایستوود (Clint Eastwood)، بیل گیتس (Bil Gates)، رومان آبرامویک (Roman Abramovic)، برنی اکلستون (Bernie Ecclestone) و بسیاری از افراد مشهور دیگر هم املاک و زمین های تجاری و مسکونی در کرواسی خریده اند.

مشاهده مقاله