لوگو شاهین پرواز
  • paris2.jpg paris2.jpg
  • paris1.jpg paris1.jpg
  • paris5.jpeg paris5.jpeg

اروپا | فرانسه

بزرگترین کشور اروپایی فرانسه است.پایتخت آن پاریس است. واحد پول آن یورو است. زبان رسمی کشور فرانسوی است. این کشور با آلمان،سویس،اسپانیا هم مرز است .حدودا" 64 میلیون جمعیت دارد. این کشور قلب تاریخ اروپا محسوب می شود از اینرو تمام پاریس پوشیده شده است از اماکن تاریخی و قدیمی. شهرهای جنوبی و ساحلی فرانسه از آب و هوای گرم و مرطوب برخوردار است.

از اماکن دیدنی و معروف پاریس می توان به خیابان رویایی شانزلیزه،برج ایفل به عنوان جذابترین مکان توریستی دنیا ،کاخ ورسای،موزه لوور،عمارت ناپلئون، کاخ لوکزامبورگ،محله ممق،کلیسای نوتردام،میدان توروکادور،میدان وندام،دانشگاه سوربن،رودخانه سن ، دیزنی لند،سواحل رمانتیک نیس در جنوب فرانسه ،گالری های نقاشی هنرمندان بنام قدیمی اشاره کرد.

طبیعت زیبا،امکانات خوب گردشگری،دارا بودن بزرگترین متروی اروپا ،هم مرز بودن با کشورهای مهم اروپایی ،معماری زیبای شهرها ، اقتصاد خوب باعث شده است فرانسه هر ساله میزبان حدودا" 80 میلیون نفر گردشگر خارجی باشد. و هر سال مقام بالاترین میزان جذب توریست را دریافت کند.

از معروفترین سوغاتی های فرانسه می توان به عطرهای فرانسوی و محصولات آرایشی آن است. برای رفتن به فرانسه اخذ ویزای شنگن ضروری است

شاهین پرواز سماء

94/02/15